Як правильно обрати поверх майбутнього житла?

10.03.2021   

Обираючи поверх, на якому буде розташована квартира, варто врахувати ряд факторів: конструктивні особливості будівлі, загальну поверховість, інвестиційну привабливість, наявність в будинку ліфтів, потреби членів сім'ї.

Перший поверх: сумніви

Проживання тут може загрожувати неприємними запахами, високою вологістю, можливими проривами комунікацій, появою комах і щурів та інші проблеми: вікна розташовані низько, тому штори або жалюзі завжди повинні бути закриті, щоб захищати господарів від сторонніх поглядів. Крім того, доведеться встановлювати решітки це додаткові витрати і відчуття в'язниці.
Якщо вікна виходять на жваву магістраль або у двір, де паркують машини, то проблемою стануть відкриті вікна, куди замість свіжого повітря будуть надходити вихлопні гази. На першому поверсі шумно: вдень і вночі чути все, що відбувається на вулиці і в під'їзді. Другорядні недоліки відсутність гарного вигляду з вікна і низький рівень інсоляції.
З іншого боку, перший поверх підійде для інвалідів-візочників за умови, що на виході з під'їзду вдасться встановити пандус. Крім того, такі квартири коштують на 10-15% нижче, ніж аналогічні за іншими характеристиками, але на більш високих поверхах. Заощадити можна буде на комунальних платежах наприклад, відмовитися від збору за обслуговування ліфта, а також на вантажників при переїзді і доставках. Ще один плюс пожежна безпека: евакуюватися буде простіше, ніж жителям інших поверхів.

Останній поверх: тільки в нових будинках

Квартира на останньому поверсі не настільки приваблива через близькість до даху, який може почати протікати. Влітку в таких будівлях сильно нагрівається покрівля, що значно підвищує температуру в квартирі і змушує на покупку кондиціонера. Також останні поверхи не варто розглядати, якщо в будинку немає ліфта. Особливо в разі, коли в родині люди похилого віку, інваліди і маленькі діти або ж в майбутньому планується поповнення.
Якщо ви схиляєтеся до цього варіанту, вибирайте будинок з технічним поверхом, а не мансардну квартиру. Дивіться на вік будівлі: описані вище проблеми характерні для старих будинків. Якщо ви купите квартиру в новобудові, можна не турбуватися про технічні проблеми. У сучасних будинках комунікації часто знаходяться під дахом, тому тут тепліше. Високі поверхи приваблюють багатьох людей, не дарма саме на верхніх рівнях знаходяться пентхауси найпрестижніше житло. Доречі: комахи рідко долітають так високо, тому влітку можна буде відкривати вікна, не боячись комарів.


Другий поверх: хороший варіант для літніх людей


Для квартир на другому поверсі зберігаються ті ж недоліки, що і на першому: вихлопні гази, відсутність світла через зростаючі у дворі дерев, ризик проникнення грабіжників через вікно. Сусідство з підвалом уже не настільки критично, але при поганому стані комунікацій вогкість, запахи і комахи можуть проникати і сюди.
Однак, якщо порівнювати з найближчим конкурентом, квартири на другому поверсі мають ряд переваг. Тут вже не так холодно і шумно, а вологість набагато нижче. Великий плюс наявність балкона, який не завжди буває на першому поверсі, та й у вікна ніхто вже не загляне. Особливо другий поверх привабливий для літніх людей: навіть якщо ліфта немає або він тимчасово відключений, можливість вийти на вулицю.

3-7 поверхи: найпопулярніші

Поверхи з 3 по 7 найпопулярніші, особливо в будинках висотою до 9-10 поверхів. У них немає всіх тих недоліків, що були описані вище. Навіть, якщо вікна виходять у двір, а не на відкритий простір, є можливість оглянути його цілком. Якщо вікна виходять на вулицю, то вихлопні гази вже не так сильно заважають, як жителям нижніх поверхів.
Ще один плюс інвестиційна привабливість. Оскільки ці поверхи найбільш популярні, продати квартиру можна буде швидше і без фінансових втрат. Єдиний мінус, хоча і некритичний для людей без проблем з пересуванням, залежність від ліфта. Якщо його відключать, то добиратися до свого поверху доведеться пішки: для жителів 6-7 поверху це може стати проблемою.

8-15 поверхи і вище: свої плюси і мінуси

На високих поверхах практично не відчуваються вихлопні гази: вони розсіюються на висоті 15 метрів. А ось гул машин може перешкодити: його чути до висоти 50 м. Важливий плюс чудові панорами, що відкриваються з вікон. Хоча, щоб цей позитивний факт не став незабаром розчаруванням, подивіться план забудови навколишньої місцевості. Якщо район новий, швидше за все, в найближчі роки замість мальовничих краєвидів ви будете дивитися в вікна іншої висотки.

Варто уважно оцінити можливості пожежної безпеки в будинку і в місті в цілому. У світовій історії не настільки рідкісні випадки, коли побудовані будинки були вище, ніж можливості  технічного доступу пожежних в конкретному місті. Краще віддавати перевагу будинкам з системами пожежної евакуації.

Ну і, звичайно, головна проблема - повна залежність від ліфтів. У разі їх відключення багато людей виявляться замкнутими в своїх квартирах. Також проблемою стане і доставка вантажів. Ще один важливий момент - необхідність довгого очікування ліфта. Чим більше в будинку поверхів, тим частіше їм будуть користуватися, тому в години пік можуть виникати своєрідні ліфтові пробки. Порада: вибирайте будинки заввишки від 10 поверхів. Відповідно до технічних норм, якщо в будинку вище п'яти поверхів, ліфт повинен бути один, від 10 - два.

Якщо раніше квартири на першому і останньому поверхах вважалися неліквідом, то сьогодні верхні рівні в новобудовах з ліфтами - престижний варіант. Середні поверхи з 3 по 7, як і раніше залишаються найбільш привабливими.

Заказать обратный звонок